Miestne referendum v Mojši – neplatné!

V sobotu 3.decembra 2016 sa konalo v obci Mojš referendum. Obecné zastupiteľstvo vyhlásilo referendum na svojom zasadnutí v septembri. Hlavnou otázkou, ktorú mali zodpovedať obyvatelia bolo, či bude cesta do obce Varín uzavretá pre osobnú a nákladnú dopravu. Pre mnohých obyvateľov ide o vážnu vec, nakoľko dopravná situácia v obci je neúnosná a počet prechádzajúcich áut narastá každým mesiacom. Už teraz podľa odhadov prejde denne cez Mojš okolo 3 000 áut. Viac…

Uvádzanie ne/platnosti slobody rozhodovať občanovi v referende medzi správnym a nesprávnym a konať sám za seba, aby nejednali za neho iní o dôležitých spoločenských veciach vo svojej obci (ale i v kraji a krajine) zavedením 50% kvóra účasti je porušením občianskych i ľudských slobôd a prípad pre Ústavný súd a signál pre zákonodarcom vykonať zmenu zákona a zrušiť kvórum účasti na nulu. Tiež dobrý spôsob, ako vyhadzovať peniaze von oknom.

Tak ako žena, ak je tehotná, je tehotná na 100% a nie (platná) na 50%, či 30-10%, rovnako základ všetkých slobôd, ľudská sloboda rozhodovať a jednať sám za seba v referende je 100% a nie až pri 50% či 30-20%.

Ako to vyhodnocujú občania na sociálnej sieti:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *